'

Akcja społeczna #niezwalniajmy

#niezwalniajmy

W ostatnich miesiącach sytuacja związana z rozpowszechnianiem się koronawirusa  postawiła wiele organizacji w trudnej sytuacji. Dla wszystkich jest to czas pełen wyzwań oraz podejmowania trudnych decyzji. Większość firm, aby przetrwać kryzys i utrzymać się na rynku, zmuszona została do zminimalizowania kosztów. Niektórzy zdecydowali się na radykalne kroki, czego skutkiem jest strata utalentowanych członków zespołu oraz wzrost bezrobocia. Inni natomiast postanowili wdrożyć rozwiązania w zakresie ograniczenia kosztów bez zwalniania pracowników.

W mediach społecznościowych powstała akcja społeczna #niezwalniajmy, do której dołączyła nasza firma.

Celem kampanii, jest zwrócenie uwagi na obecnie najważniejsze cele społeczne, takie jak:

  • konieczność utrzymania jak największej liczby miejsc pracy,
  • promocja przykładów rozwiązań w zakresie ograniczenia kosztów bez zwalniania pracowników,
  • pokazanie firm, które szukają sposobów, by nie zwalniać pracowników, co nie oznacza, że nie wprowadzają one różnego rodzaju ograniczeń kosztowych,
  • nie tracić cennego zespołu, który z wielkim trudem był budowany.

Doskonale zdajemy sobie sprawą jak czasochłonnym i kosztownym procesem dla biznesu jest odkrycie najbardziej utalentowanych kandydatów oraz zbudowanie zespołu. Dlatego nasza firma pomimo wielu wyzwań nie tylko utrzymała dotychczasowy skład, ale również nie zrezygnowała z zaplanowanych przyjęć nowych pracowników. Do naszego zespołu w kwietniu dołączyła Lidia Stańczyk i Szymon Dziedziak, którzy swoim doświadczeniem i pomysłami poszerzają zakres działania naszej firmy wśród nowych klientów. Jednocześnie zaczęliśmy także ograniczać różne koszty i tym samym chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować naszym koleżankom i kolegom, że podeszli do tych zmian z tak dużą otwartością i zrozumieniem. Naprawdę jesteście wspaniali! Dziękujemy. To nie był i nadal nie jest łatwy czas dla obu stron, jednak wspólnymi siłami wychodzimy razem z tego trudnego czasu.

Dzięki współpracy, przezwyciężamy codzienne trudności, które wzmacniają nasz zespół i motywują do dalszych działań. Mamy nadzieję, że będzie to inspiracją dla innych organizacji, aby wspólnie ze swoimi pracownikami szukali rozwiązań w tym trudnym dla wszystkich czasie.